AKTUALITY

Závody v r.2024

 • v menu jsem už zveřejnili ZÁVODY 2024, které chceme v novém roce pořádat.

Valná Hromada OL - Dobruška + Peklo

 • tak jak je v nadpisu psáno, byli jsme fakticky v Pekle. Po dvou letech jsme si oprášili krásnou cestu supr podzimní přírodou z Nového Města n/M do Pekla. Cestou jsme doprobírali detaily z naší páteční valné hromady. Na příští sportovní sezonu máme toho zase dost před sebou. A to nejen s účastí na závodech, ale především v pořádání našich závodů. A není nad to, když se spojí dobré s užitečným. Pivovar v Dobrušce a s tím spojený Rampušák a právě i Svatomartinská husička, tak to byla baštička. Dalším z příjemných bodů bylo přivítání dvou dívčích posil (Zorka a Markéta) pro nastávající sezonu. Časem zveřejníme termíny našich závodů. Nebudou chybět časovky do kopce, hodinovky a běžecké závody. Pokusíme se na všech našich pořádaných závodech udělat kategorie i pro děti.

Tour de Burčák

 • v Kyjově se pořádá jednou za rok jízda přes vinařské sklípky. Tuto akci nám dohodil kdo jiný než náš ocelový matador Honzik ze Strážnice. Ráno před akci, dá se říci, že na rozjezd, jsme si dali 25km a hned jsme stáli na pomyslném startu v Kyjově. Při dlouhé trase cca 40km je počet nasmlouvaných vinařských sklípků dvanáct. Záleží na každém jestli ho osloví víno nebo burčák. Jelikož máme všichni tři rádi burčák, tak volba byla jasná. Počasí letos moc nepřálo, ba nám dokonce během dne hodinu propršelo a tak nálada na překonání loňského rekordu nebyla příznivá. Nic méně tři litry jsem dal, takže i zpáteční cesta na kole (25km) byla příjemná ... :-) 

Valná Hromada OL

 • jednou za rok se všichni nebo většina sejdeme a poklábosíme o proběhlé sezoně. Tentokrát opět zvítězila Dobruška a její místní pivovar. Jako jeden z prvních bodů VH OL bude přivítání nových členů, následně bude hlasování o vedení OL. Pak bude debata o pořádání našich závodů v příštím roce (časovky do kopce, hodinovky, duatlon a běžecké závody). Probereme naši aktivní účast na ostatních závodech. Zaměříme se třeba i na pořádání závodů pro děti. Nebude chybět i názor o nových dresech.

Novopacký maraton

 • dalo by se říct, že tento závod v lesích okolo Nové Paky mám nějak rád. Letošní trénink kopců se i tentokrát vyplatil. Suchá trať oproti loňsku byla opravdu dost rychlá. Od startu jsem se vůbec nešetřil a tak stříbro bylo dost zasloužené. Večerní Novopacké pívo pak přišlo vhod.
 • Nedělní výlet na Černou Horu s najetými 80km a nastoupanými 1700 metry byl až moc kvalitní výlet na vyjetí :-)

OCELÁK, Pivní běh, vesnická diskotéka a Ocelová Pětka

 • tak tento víkendový sportovně-kulturní čtyřboj už máme zdárně za sebou. 

Van Gillern cup

 • závod na horských kolech v Hornopožárských lesech se jel tuto sobotu. Za Oceloví letce se ho zúčastnili Sebík s Jirkou. Lenka pomáhala na štaflu. První startoval vnuk Sebík a tentokrát si nevyjel umístění na bedně, ale i brambora se už počítá za úspěch. V 11hod byl odstartován hlavní závod na 45 km. První okruh byl tzv. pro děcka, ale druhý už pravá bajkovina s traily, strmým stoupáním i pěknými padáky. No stříbrná placka asi byla zasloužená. 

Hopádal

 • jojo Hopádal. U jsem ho jel dvakrát a vždy v kategorii zvítězil. Řekl jsme si, tak co ho zkusit i napotřetí. Takže 160km cesta na start a tam mě čekalo obávaných 20km se 700m nahoru. Místní tři kopce jsou fakt očistec, kde první začíná už na prvním kilometru. Celý závod byl jak v prádelně, ale nesprchlo. Před cílem už jsem tušil, že obhajoba to určitě nebude a možná s odřenýma ušima třetí flek. No, vyšlo to a tak brutální spokojenost vyšla pak dost najevo.

Hradešínská 12ti hodinovka

 • vyloženě devět odvážných se postavilo na start tohoto závodu. Jen připomenu, že v loňském roce byla H12 skorem celá v dešti. A jaké bylo počasí letos? Min přes 30 stupňů, slunečno, jasno, bezvětří, takže totální rozdíl. Zvítězil Marek Křepelka, který najel přes 220km.

Jirenská 20

 • závod kousek od baráku, takže ten by se měl jet a tím i podpořit místní pořadatele. Takže i v lehkém dešti se jel pěkný kvapík a to jak po silnici, tak i zmoklým lesem.
 • Jirenská 20 má pouze dvě kategorie. Do 50 a nad 50 let. Letos to bedna nebyla, ale jen pěkná brambora :-) 
 • na trase byl i náš 5ti letý Sebastián, čerstvý letec Oceláček a pak naše bronzová usměvavá Markéta Baliharová. Gratulace patří oběma

Hradešínská 12ti hodinovka

 • přihlašování na tento dvanáctihodinový maraton na horských kolech je zprovozněno.

Slapský triatlon

 • 29.7.2023 jsme odjeli (Markéta a já) na Slapský triatlon. Třetího do smíšené party jsme nesehnali, tak jsme to riskli ve dvou. Markéta plavala a běžela a já si střihnul 34 km na silničce. Všechny tři disciplíny jsme brali vážně a tak ocenění za první místo bylo příjemné. A konečně bedna :-)

Připravujeme v srpnu:

 • Pivní běh
 • Hradešínská 12ti hodinovka

Epic Andorra

 • vše začalo v listopadu roku 2022, kdy mě oslovil Tomáš Přibyl, zdali bych s ním nejel do srdce Pyrenejí na etapový závod Andorra Epic Pyrenees. Chvilku jsem přemýšlel, ale jen chvilku. Pak už to vše šlo ráz na ráz. Čtyři etapy o celkové vzdálenosti 220 km a přes 7160 nastoupaných metrů bylo jasná výzva. Skorem všechny etapy začínaly na výšce přes 1500 metrů. Nejvyšším bodem byla třetí etapa s výškovým bodem 2615 metrů kde už byl vzduch opravdu řidký.  
 • o naší české dvojici je na MTBS dost podrobně napsáno. 

Obr Drásal

 • vskutku impozantní závod konaný na Moravě se jel opět v Holešově. Speciálně Obr Drásal o vzdálenosti 200 km byl připraven na sobotu 24.6.2023. O příčinách proč někteří závoďáci ujeli "jen" 175 km bylo napsáno až moc vět. Holt i tam byli pitomci.

Hradešínská 10

 • v sobotu 27.5.2023 uspořádáme první letošní běžecký závod. Trasy závodu budou dvě. Kratší na vzdálenost 5 km a delší na 10 km. Poběží se po asfalu, lesem i po polní cestě s hromadným startem před pódiem v 15 hodin.

Hradešínská 6ti hodinovka

 • máme za sebou první letošní pořádaný závod a hned jsme se pustili do novinky. Loňská srpnová dvanáctihodinovka nás lehce nakopla, tak jsme se rozhodli, že zkraje roku před prvními závody uspořádáme kratší variantu. Tato šestihodinovka byla dostačující, jak na kilometry, tak i na náročnost terénu.
 • zmíněnou dvanáctihodinovku máme zase v plánu (12.8.2023) uspořádat a to jak v kategoriích jednotlivců, tak i dvojic. Více informací bude na našich stránkách včas zveřejněno.

NOVINKY

 • V plánu máme chuť uspořádat i Duatlon a to ve složení "běh - kolo - běh". Měsíc srpen asi vyhraje. 
 • Běžeckým závodům jsme se moc nevěnovali, a tak letos to chceme napravit. Budou kategorie, jak pro dospělé, tak i pro děti, takže vzdálenosti dost rozličné.

Časovky do Kopce

 • V loňském i předloňském roce jsme uspořádali několik Časovek do Kopce. V letošním roce upouštíme od těchto krátkých vzdáleností a to hlavně z důvodu malé návštěvnosti na závodech. Je pravda, že časovky byly krátké i hravé a tak je v roce 2024 možná znovu nastartujeme.