trasy časovek

Třetí časovka do kopce je zbrusu nová. 

Startuje se z obce Mrzky dle mapy. První její úsek je rovinatý po travnaté cestě cca 700 metrů. Pak následuje první ostřejší stoupání, které už je v lese a zasypané štěrkem utažené od lesnických aut. Pak následuje krátká rovina s dalším stoupáním a vjezdem na asfaltový povrch. Tento hladký povrch bude cca 200 metrů a pak do cíle je povrch po zpevněné široké lesní cestě.

Těchto 3,5 km bude i tak dost výživných, kde nastoupáme málo přes 100 metrů. 

 


V pořadí druhá časovka s nedělním termínem 19.5.2024 se může jet na všech typech jízdních kol s vlastním pohonem. Doporučená je silnička.

Trasa je změřena na tři kilometry, kde podklad je asfaltový položený na široké cestě mezi vzrostlými stromy, takže jsou zde místa, kde kořeny už začínají vystrkovat své růžky, tudíš hladký asfalt není úplně všude. Nastoupáno bude kolem 100 metrů.

Registrace proběhne opět u kostela sv.Jiří v Hradešíně od 12:00 do 13:00 hodin. Max ve 13:30 se odjíždí přes místo cíle na start časovky k Bosně u Mrzek. 


Tato první časovka bude do kopce a pouze na horských kolech o délce 3,9 km se 130 metry převýšením.

Registrace proběhne v Hradešíně u kostela sv.Jiří od 12:00 do 13:00 hodin. Start prvního závoďáka bude ve 14:00 hodin a pak každou minutu vystartuje další a další závoďák až po posledního ze startovní listiny. Na každém startovním čísle bude napsán čas startu.

Start bude u závory v Úvalech za Billou směrem do Škvorce na červené turistické cestě směrem kolem sv.Donáta, přejezdem přes silnici Škvorec - Přišimasy a následným stoupáním po pěšině do Hradešína. Cíl bude u brány kostela sv.Jiří.

Po dojetí posledního závoďáka do cíle budou zpracovány výsledky a hned bude následovat vyhlašování. První tři závoďáci v každé kategorii odbrží tekuté ceny. 

UPOZORNĚNÍ: na trase je jedno nebezpečné místo a to po druhém kilometru trsay, kde se vjíždí na silnici ve směru doleva do Přišimas.